לעגל את הריבוע

נכון, אתם מכירים את הביטוי הזה, אבל הפוך. בדרך כלל משתמשים באופן מושאל בביטוי "לרבע את המעגל" ומתכוונים לרמז על סוג של אלכימיה, על ניסיון לבצע את הבלתי אפשרי. הפעם זה שונה. אנחנו הולכים בכיוון ההפוך. אנחנו רוצים לעגל את הריבוע. לא ריבוע במובן הגיאומטרי הצר של המילה' אלא כהמשגה לדבר אולי קשה, אבל אפשרי לעשותו, ולא רק שניתן אלא חשוב והכרחי לעשותו. אז מה פירוש לעגל את הריבוע? הנה התשובה.

לסובב את המעגל לאותו כיוון

לעגל את הריבוע, זה למשל, לקחת 4 שותפים בעסק או בחברה, או 4 מקבלי החלטות בגוף עיסקי ובמקום שתהיינה 4 "זוויות" עם 4 כיווני משיכה להפוך אותם למעגל המסתובב בכיוון אחד. לפעמים ימינה ולפעמים שמאלה. אולי בכיוון הנכון ואולי בכלל המעגל צריך לנוע בכיוון השני, אבל החשוב מכל הוא עצם זה שהוא מסתובב בכיוון אחד. כל הכוחות מושכים ו/או דוחפים אותו לאותו כיוון. כולם נמצאים באותו מרחק מ"המרכז", דעתו של כל אחד נשמעת, לכל אחד טווח השפעה דומה ולכולם אפילו רדיוס פעולה די דומה.

מיומנו של יועץ עסקי

לאחרונה פנו אלי לקביעת פגישה מחברה העוסקת במתן שירותי שיווק (העמימות מכוונת), כשבשיחת הטלפון המקדימה סיפר לי אחד השותפים כי הם מחפשים יועץ עסקי, מישהו שילווה אותם עיסקית ופיננסית. לדעתו, וזוהי תחושתם של האחרים, משהו תקוע, העניינים לא זזים, או שאולי "הגבינה זזה". בפגישה, שהתנהלה מספר ימים לאחר מכן, בטונים לעיתים צורמים צפו ועלו בעיות נוספות, שכל אחד הציג מנקודת המבט שלו. רשומון של ממש.

ריבוע בלי קסם

אחד המשתתפים בפגישה בקש לפתע את התרשמותי הראשונית מהשיחה שכללה דיווח על קולות חוסר הנחת שהשמיע מנהל הבנק שלהם כשנחשף לדו"ח היתרות של החברה. מבלי להכנס לפרטים, אני מבקש להמחיש ולשתף אתכם בהתרשמות שלי: בפגישה נכחו 4 שותפים, צעירים, חכמים, אינטליגנטיים, עם המון אנרגיה, חדורי מוטיבציה להצליח ולכבוש נתח שוק בתחום בו הם עוסקים, עם המון כוח יצירה והמון מקצוענות, אך למרבה הצער פגשתי שם "ריבוע". לא מעגל. לא זרימה לכיוון אחד, לא שיתוף פעולה עם כוח דחף שמסובב את המעגל בכיוון אחד. על כל משפט או אמירה של אחד הדוברים, משתתף אחר הרגיש חובה להוסיף 2 חידודים, ועל כל אמירה רצינית של אחד הדוברים, נשפך אשד שלם של ציניות. ככה בדיוק מתנהל ריבוע, עם 4 זוויות, עם 4 פינות, כל אחד והפינה שלו. כל אחד והזווית שלו. ריבוע ללא קסם.

איך שגלגל מסתובב לו לכיוון הנכון

ארכימדס, שהבין משהו בעניין של מעגלים ומרובעים, כבר אמר שצריך נקודת משען בכדי להניף את העולם, וכנראה היה מסכים שקל יותר לעצור את כיוון סיבובו, אם הוא נע שלא ב"כיוון הנכון", מאשר להתנהל ולנהל ריבוע עם 4 זוויות ו- 4 ווקטורים שכל אחד נע בכיוון אחר.

תזרים המזומנים חשוב, פלחי שוק ומכירות הם ודאי חשובים, אך הם רק חלק ממכלול. קודם כל צריך לעגל את הריבוע. עם עצמנו ועם השותפים לנו בעשייה, עם מקבלי ההחלטות. הם לא חייבים להיות שותפים במובן המשפטי דווקא, כל עוד הם שותפים לכוח המניע את הגלגל לאותו כיוון.

מעוניינים שאצור עמכם קשר?
קידום אתרים קידום אתרים