להפריד בין העסק לבין הבית

ייעוץ עסקי הוא בפירוש לא ייעוץ לכלכלת המשפחה, אבל לעיתים יש נקודות מימשק. כאשר מדובר בחברה משפחתית, לא תמיד מתקיימת הפרדה כלכלית בין העסק לבין הוצאות הבית וחשבונות הבנק. התוצאה היא שקיים קושי לעקוב אחר הביצועים של העסק. זה נכון ביחס לעסקים הפועלים מהבית, ונכון גם ביחס לעסקים שפועלים מבחוץ אבל אינם מקיימים את ההפרדה הזו.

ייעוץ עסקי מבוסס על נתונים ריאליים

על מנת לקבל ייעוץ עסקי נכון ומועיל לעסק, חייב יועץ עסקי מקצועי לקבל לידיו נתונים ריאליים המשקפים נכוחה את ביצועי העסק ופעילותו. כדי שבעלים של עסק יוכלו לשפוט את ביצועיו – נדרשת הפרדת רשויות בין שני העולמות הכלכליים. "ערבוב הספרים", עלול ליצור תמונת מצב שגוייה, ולהשפיע על האופן שבו אנו תופסים ומנתחים הן את הניהול הכלכלי של משק הבית והן את הניהול הכלכלי של העסק.
בעיות תזרים וחוסר שליטה

ערבוב הרשויות עלול ליצור בעיות תזרים, כאשר העסק מזרים את הכנסותיו באופן שוטף למשק הבית ואינו נערך להוצאות שלו עצמו. ב- 15 לכל חודשיים מגיע יום המע"מ. מקדמות מס הכנסה ותשלומי הביטוח הלאומי "דופקים שעון" בכל חודש, ואי הערכות כלכלית לכך עלולה להכניס את חשבון הבנק המשותף של העסק/בית למינוס שעלותו גבוהה.

חשבונות נפרדים יספקו תמונה מאוזנת ונכונה על הוצאות הבית, על תזרים המזומנים העסקי, הוצאות העסק והכנסותיו. מומלץ להשאיר בחשבון העסקי את סכומי המע"מ וסכומים מספיקים לתשלומי הביטוח הלאומי ומקדמות מס הכנסה ולהפריש למשק הבית סכום מסויים לא קבוע, בהתאם להכנסות של העסק באותו החודש.

מעוניינים שאצור עמכם קשר?
קידום אתרים קידום אתרים