ייעוץ משכנתאות

ייעוץ משכנתאות – עסקי ופרטי

רבים סבורים שמשכנתא היא הלוואה. משכנתא היא למעשה שטר, המשעבד נכס לטובת הבנק או המלווה, כבטוחה למתן ההלוואה. בדרך כלל, משמשת משכנתא כבטוחה לצורך רכישת בית או נכס נדל"ן, שיפוצו או הרחבתו. עם זאת, יכולים להיות לה שימושים עסקיים, למשל, לצורך שיפור מבנה ההון בעסק, כהון חוזר או כהון ראשוני בתנאים כאלה ואחרים.

החלטה על נטילת משכנתא לצורך רכישת בית או דירה, היא אחת ההחלטות הכלכליות המשמעותיות והכבדות ביותר למשקי הבית. זוהי עסקה פיננסית גדולה ומורכבת ולכן היא דורשת בדיקה מקיפה ויסודית לאפיון צרכים, יכולת כלכלית ופיננסית, הבאה בחשבון של תקבולים בעתיד מחסכונות, קרנות השתלמות, ביטוחים וכדומה, ועל סמך מידע זה יש לגבש את יכולת ההחזר שלכם ואת סכום המשכנתא בו תוכלו לעמוד. ייעוץ משכנתאות מקצועי יכול לסייע לכם בקבלת החלטה נבונה ומושכלת, לפני נטילת משכנתא וגם אחרי נטילת משכנתא לצורך מחזורה.

אפיון ובחירת מסלול משכנתא

בחירת המסלול הרצוי, אם כן, היא החלטה חשובה שהשפעתה היא ארוכת טווח על הלווה, וכאמור זוהי עסקה פיננסית גדולה ומורכבת לרוב הלקוחות ועל כן יש לערוך ניתוח ואיפיון צרכים של נוטל המשכנתא, בחירת מסלול המשכנתא הנכון והרצוי ללקוח אשר הסיכונים בו נמוכים יחסית אל מול הסיכויים וסכום ההחזר השוטף.
משלבים מסלולים

חשוב לדעת, כי ניתן לשלב בין המסלולים השונים, למשל משכנתא בריבית פריים יחד עם משכנתא צמודה בריבית קבועה (בכפוף למגבלות בנק ישראל) או שילוב בין תקופות שונות בהתאם לתקבולים צפויים של הלקוח, דבר המחייב מעוף וליווי בבחירת האפיקים הנכונים. יועץ משכנתאות בלתי תלוי יוכל לכוון אתכם למסלול המתאים לצרכים וליכולות שלכם.

מעוניינים שאצור עמכם קשר?
קידום אתרים קידום אתרים