הלוואות כמו מצות

הלוואות הן לפעמים כמו מצות

הן זמינות, קלות ומהירות, מבחוץ זה מטעה, בדיוק כמו המצות שאנחנו מתפתים להן כל שנה מחדש, דקיקות וקלות, אבל עתירות בקלוריות ומנפחות.

האריזה דומה להפליא עם שמות מפתים, הלוואות למשקי הבית וגם הלוואות לעסקים: הלוואה בן רגע, הלוואת אקספרס, הלוואה בלחיצת כפתור, הלוואה און ליין. כולן אותו דבר. הן נגישות במהירות הבזק ובמרחק לחיצת המקש במקלדת במחשב.

סופרמרקט של הלוואות

מכירים את ההסבר לכך, שבכל סופרמרקט מתחם הלחמים והמאפים, נמצא במעמקי הסופרמרקט או חנות המזון? אז אם לא, כדאי שתדעו שהסיבה לכך היא שניחוח המאפים הטריים מפתה ומושך אותנו פנימה, ו"על הדרך" אנחנו עושים עוד קנייה בלתי נחוצה או בלתי מתוכננת, או מתפתים למבצעי השניים במחיר אחד, גם אם הם לא באמת נחוצים לנו.

לפעמים, אגב, העיקרון דומה אך הטכניקה אחרת, סל מוצרים ענק מונח באי סדר מיד בכניסה. זהירות. זו אותה גברת בשינוי אדרת שמובילה את היד שלנו כדי לשלות מן הסל עוד מוצרים ב"מחיר מבצע".

אז למה אתם חושבים ששיטות השיווק שונות? שיווק הוא שיווק הוא שיווק. אותן שיטות שמצליחות בסופרמרקט, בעסק או בחברה שלכם – מצליחות גם לבנקים.

סדר פסח בהלוואות

בנקים מוכרים כסף. זה הביזנס העיקרי שלהם. הלחם וחמאה של הבנקאות. בצד אחד, אנחנו מפקידים כסף לטווחים שונים ובשיעורי ריבית שונים, ובצד השני, אנחנו לווים, יותר או פחות, לזמן קצר או ארוך, בשיעורי ריבית סבירים ולפעמים קצת פחות, וכאשר זה זמין ונגיש, מהיר, קל ומפתה, אז כמו המצות, רק עוד אחת עם אבוקדו ועוד חצי מצה (עם טיפה שוקולד), אבל בסוף חשבון הקלוריות גבוה והבטן לוחצת.

פסח הוא הזדמנות טובה לעשות ניקיון. לזרוק את מה שלא צריכים ולעשות סדר בעסק., לבדוק את הנחות היסוד בתוכנית העבודה ובכתיבת תוכנית עסקית (ואם אין לנו כזו זו ההזדמנות להכין אותה), לבצע ארגון פיננסי נכון, של כל מקורות המימון, ההלוואות הקצרות וההלוואות הארוכות יותר, לבדוק שאכן המקורות מתאימים לשימושים, שתזרים המזומנים מעודכן, וכך נוכל להימנע מכול אותן הלוואות מהירות וקלות בהתחלה, שלוחצות ומנפחות בהמשך את סך האובליגו, את סכומי הריבית שתשלמו ואת שורת הרווח בעסק שלכם.

סדר פסח מהשטח

הנה סיפור. לאחרונה, אנו עוסקים במתן שירותי ייעוץ עסקי ללקוחה בתחום המזון. הצורך עלה מצידה כאשר היא הבינה שהיא משלמת מדי חודש בחודשו סכומים גבוהים במצטבר של הוצאות מימון, וברור שלכך התלוותה מצוקה בתזרים המזומנים.

בכל הזדמנות להנחה משמעותית מספק כנגד תשלום במזומן, נהגה הלקוחה ליטול הלוואה מהירה ועלות המימון הפכה, לאט אבל בטוח, ממשקל קל למשקל כבד. כשעשינו סדר, היו בחשבון 8 הלוואות שנלקחו און ליין לטווחים קצרים ובשיעורי ריבית גבוהים – מצות של פסח כבר אמרנו, דקות, קלות, מהירות, ובלחיצת כפתור.

לא שכחנו את עניין ניכיונות הממסרים ואת ההלוואות בכרטיסי האשראי אך על כך בהזדמנות אחרת.

בקיצור, ליל הסדר הוא זמן טוב לעשות גם סדר בעסק או בחברה שלכם שיכלול, בין השאר: ארגון מימון ומסגרות אשראי נכונות בבנקים, בעלות נמוכה ככל שניתן, התאמת המקורות לשימושים, והמנעות מהלוואות קצרות טווח לצרכים שיידרש זמן רב עד שיניבו תוצאות, ומעבר לשימוש נכון בכלים הפיננסיים, מסגרות אשראי שוטפות, הלוואות לטווח ארוך, הלוואות מהקרן לעסקים בערבות המדינה אם אתם זכאים לכך, או מקרנות אחרות לעסקים, והכי חשוב, לתכנן נכון בכדי להרים את העסק ולדחוף אותו קדימה.

מעוניינים שאצור עמכם קשר?
קידום אתרים קידום אתרים