הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים

כל מי שהקים אי פעם עסק או חברה יודע שמדובר בעניין לא פשוט הדורש משאבים פיננסיים רבים ומשאבים אישיים לא פחות. לא מספיק להכין תוכנית עסקית, להשקיע בשיווק ובמכירות, לחשוב על מיתוג, על שם החברה, לגייס את העובדים המתאימים, והמסובך מכולם, גיוס המשאבים הפיננסיים – המימון הראשוני.

את מקורות ההון והמשאבים המקובלים אתם מכירים; בנקים, קרנות הון לסיוע לעסקים פרטיות או ממשלתיות, או איתור של שותף ומשקיע בעל הון ומשאבים פיננסיים, אתם תספקו את הניהול התפעולי למשל והשותף יעמיד את המשאבים הנדרשים ובדרך כלל גם יטפל בהיבטים הפיננסים של העסק או החברה.

אנחנו בגולדהמר יועצים, רוצים להפנות את תשומת ליבכם לאותם ערוצים שאינם אולי בעדיפות ראשונית, הם סובלים לעיתים ממיתוג ודימוי לא מחמיא אך הם בהחלט יכולים לשמש ככלי מימוני, בתנאים ובנסיבות בהם ליזם או לבעל החברה קשה לגייס אשראי ומקורות הון בערוצים הרגילים,

לעיתים בשל ניצול מלוא יכולת המימון מבנקים או קרנות סיוע, לעיתים בשל התנהלות לא נכונה שפגעה באימון עם הבנק או הקרן וסיבות אחרות נוספות. אנחנו מדברים על שוק ההלוואות החוץ בנקאיות, כשמן כן הם, ויתרונם של אותם גופים המספקים אשראי חוץ בנקאי, הוא במהירות התגובה ובגמישות רבה יותר שהם מגלים כלפי לווים הפונים אליהם. אל מול זאת צריך לזכור שאין ארוחות חינם, ותמיד שיעורי הריבית והתנאים הנלווים יהיו יקרים ונוקשים יותר.

אפיקים המציעים הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים

ישנם מספר אפיקים המציעים הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים, שכדאי להכיר:

  • קרנות לעסקים – קרנות לעסקים פועלות כגוף חוץ בנקאי המסייע לעסקים בצמיחה, בגידול או בעת שהם נמצאים במצוקה בתזרים המזומנים. הידועה שבקרנות הסיוע היא הקרן לעסקים בערבת המדינה, אך לצידה פועלות עוד מספר קרנות שמתמחות במגזרים מסוימים, בעידוד יזמים לצורך יצוא, או לטובת השקעות והרחבה של העסק.
  • חברות כרטיסי אשראי – ניתן לקחת הלוואה גם דרך חברות כרטיסי האשראי. חשוב לדעת כי הסכומים הניתנים בחברות כרטיסי האשראי אינן רק אותן הלוואות בסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים, אלא ישנן חברות המעניקות גם אשראי עד מאות אלפי שקלים, שהחברה או העסק יכולים להחזיר באופן שוטף ככול הלוואה רגילה או לעיתים דרך סליקת כרטיסי האשראי שהעסק מקבל מלקוחות והוא סולק בחברת כרטיסי האשראי.
  • חברות פיננסיות – חברות פיננסיות רבות מציעות הלוואות חוץ בנקאיות. בחרות אילו, תמיד אבל תמיד, הריבית תהיה גבוהה באופן ניכר ופריסת התשלומים תהיה לטווח קצר יחסית, כך שלפני הפנייה לחברות אילו, צלצלו אלינו, גם בצוק העיתים חשוב לבדוק ולברר עוד עמה פרטים.
  • הלוואה דרך קרן השתלמות – קרן ההשתלמות מתקשרת בתודעתנו לקרן חיסכון. ואכן שכירים ועצמאיים רבים נהנים מהטבות הקרן אשר מאפשרת להם לחסוך כסף לכל מטרה. אך הקרן יכולה לשמש גם כמקור הלוואה. במקרה זה משעבדים את כספי הקרן ומבקשים לקבל הלוואת בלון או הלוואת "בולט", הלוואה שגם הקרן וגם הריבית ייפרעו במועד אחד יחדיו.

מדברים בנקאית

מכירים את הביטוי אותו טבע עורך דין דגול בעת שהכין עד לחקירה נגדית ? "אל תשכח" הוא אמר לעד "כי האמת היא גם אופציה", ובהשאלה אנו שבים ואומרים, אל תשכחו שתמיד אפשר גם דרך הבנק ללוות  לטובת העסק שלכם, חשוב לפנות ליועץ עסקי מומחה. גם אם אתם חוששים או לא יודעים אם הבנק ייענה לבקשתכם, צלצלו אלינו, אנחנו בגולדהמר יועצים יודעים איך לדבר ועם מי, אנחנו מדברים בנקאית.

מעוניינים שאצור עמכם קשר?
קידום אתרים קידום אתרים